Od lat zadawane jest pytanie: Jak oddać hołd filmowym konotacjom Kazimierza? Podczas Festiwalu Dwa Brzegi znajdziemy na nie odpowiedź.
Zostanie przeprowadzona fotograficzna akcja performatywna. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia oraz unikatowe kadry. Wystarczy mieć aparat w telefonie.
Kazimierz Dolny związany jest z kinematografią od wielu dziesięcioleci. W 1937 roku Michał Waszyński nakręcił film fabularny „Dybuk”. Był to pierwszy w Polsce pełnometrażowy film nagrany całkowicie w języku jidisz. Po wojnie w Kazimierzu powstało wiele produkcji filmowych m.in: „Ósmy dzień tygodnia”, „Wyspa złoczyńców”, „Podróż za jeden uśmiech. „Dwa księżyce”. To tu Wojciech Smarzowski kręcił sceny do filmu „Wołyń”. Twórcy seriali także upodobali sobie nadwiślańskie miasteczko jako tło licznych romansów, m.in. „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „W rytmie serca”.
Wydarzenie jest częścią cyklu „Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych”.
Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.
MIEJSCE | Rynek, Kazimierz Dolny [miejsce spotkania: studnia]
START | 2 sierpnia, 11:00
WSTĘP WOLNY
ZNAJDŹ NAS