Galeria Leonardo — wystawy

Data
Godzina
Miejsce
01/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
02/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
03/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
04/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
05/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
06/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
07/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
08/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO
09/08
10:00-19:00
GALERIA LEONARDO


OPIS

Podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Galerii Leonardo można oglądać trzy wystawy: „W kierunkQ Leonardo” — Małgorzata Piątek-Grabczyńska; „Ultramarynowy świat” — Benedykt Kroplewski; „Szajka Bałałajka” — Robert Romanowicz

W kierunkQ Leonardo — Małgorzata Piątek-Grabczyńska
Następna odsłona prac olejnych z cyklu „Kraina Q”. Tym razem bohaterowie krainy spotykają się z geniuszem Leonarda da Vinci. Poznają cudowne maszyny, wynalazki i wprowadzają je do swojej przestrzeni. Te utrwalone chwile przygód postaci możemy zobaczyć na obrazach tegorocznej wystawy.

Ultramarynowy świat — Benedykt Kroplewski
Wystawa ukazuje magiczny pejzaż. Kolor który dominuje na palecie to ultramaryna, która zmieszana z innymi daje tęczę budowanego schodkowo krajobrazu, w którym odgrywa się wiele scen rodzajowych i zaobserwowanych przez autora historii. Mogą znaleźć się tam też magiczne bramy, wieże Babel i Żuławki Donkiszot.

Szajka Bałałajka — Robert Romanowicz
Prezentacja kolekcji portretów bohaterów znamienitej szajki. Koloryt charakterów szajki jest wyśmienity. Możesz się wkupić w przychylność herszta jedynie przez odwiedzenie zaprezentowanej wystawy.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.

WYSTAWY CZYNNE | do 30 września, 10:00-19:00
MIEJSCE | Galeria Leonardo, ul. Klasztorna 1a, Kazimierz Dolny

WSTĘP WOLNY


AUTOR
MAŁGORZATA PIĄTEK-GRABCZYŃSKA – Absolwentka wydziału malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Swoją przygodę z wystawami zapoczątkowała udziałem w projekcie Malarstwo Młodych w 2001 roku. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz współpracę z wieloma galeriami w kraju i poza jego granicami

BENEDYKT KROPLEWSKI – Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa, Romualda Pietkiewicza, Witolda Janowskiego, Marka Freudenreicha. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem. Wystawiał w wielu miastach polskich między innymi we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu, Gdańsku oraz za granicą, w USA, Japonii, Włoszech, Niemczech, Belgii, Szwecji, Rosji, Litwie, Łotwie, Francji, Armenii, Nepalu, Grecji. Otrzymał wyróżnienia i nagrody na konkursach i festiwalach: Gdański Plakat Roku 1979, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 1999 w Gdańsku (plakat), „Minima de...” – Bytom 1994 (malarstwo), I nagroda pleneru malarskiego – Białowieża 1999, nagroda główna „Wisła w akwareli” – Włocławek 1995, Triennale Martwej Natury – Sieradz 2001, Biennale Małych Form Malarskich – Toruń 2003, Biennale Malarstwa i Tkaniny – Gdynia 2010, I nagroda Salonu Elbląskiego 2019.

ROBERT ROMANOWICZ – Urodzony w 1976 roku w Miliczu. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje jako architekt. Równolegle z ukończeniem studiów na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej ukończył także z wyróżnieniem Szkołę Reklamy „Creo” we Wrocławiu. To właśnie architektura ukształtowała graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji. To wszystko złożyło się na obecną twórczość, pozwoliło osiągnąć styl i stać się rozpoznawalnym. Jego twórczość oparta na połączeniu różnych mediów ma charakter ilustracji, a postaci pojawiające się na obrazach wplatane są w przeróżne historie. „Ostatnio przenoszę wykreowane przez siebie przedziwne, często nieprawdopodobne postaci do całkiem realnych sytuacji, miejsc. Dzieje się też odwrotnie, gdzie do nierealnych światów wkładam zupełnie prawdopodobne osoby. Myślę, że od jakiegoś czasu jest mi po drodze z popsurrealizmem. Uwielbiam oglądać prace Sergio Mory czy Marka Rydena, przedstawicieli współczesnego malarstwa. Z drugiej strony klasyczne malarstwo daje mi poczucie bezpieczeństwa, uczy wytrwałości i rzetelnego rzemiosła.” Dzięki artystycznym portalom internetowym jego twórczość może być w każdej chwili zaprezentowana jednocześnie niemal w każdym zakątku świata. Galeria Leonardo jest galerią patronacką. Artysta tworzy także ilustracje prasowe oraz książkowe.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
REDAKCJA I PROJEKT: ALICJA SAWICKA | REALIZACJA: TOMASZ ŻEWŁAKOW